Membrany dachowe

Folia dachowa to materiał powszechnie stosowany podczas budowy budynków mieszkalnych, zwłaszcza domów jednorodzinnych. Stosowana jest pomiędzy blachą, a watą w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi, zanieczyszczeniami, a przede wszystkim wilgocią.

Dachy budynków, a przede wszystkim ich izolacje termiczne są narażone na wiele czynników, do których zaliczają się:

  • wiatr
  • kurz
  • woda z topniejącego śniegu
  • woda pochodząca z ewentualnych przecieków pokrycia dachowego

Profesjonalna membrana dachowa stanowi doskonałą alternatywę dla konwencjonalnego deskowania pokrytego papą, co nie gwarantuje niestety 100% ochrony i bezpieczeństwa.

W naszej ofercie dostępne są folie wstępnego krycia, pełniące kluczową rolę w zabezpieczeniu konstrukcji dachu i materiałów ocieplających (wełny) przed opadami atmosferycznymi: deszczem oraz topniejącym śniegiem, które mogą przedostać się pod połać.

membrany dachowe

Folie i membrany dachowe

Dodatkowe przeznaczenie membran dachowych

Produkt ten to również skuteczna paro izolacja dachów, zapobiegająca przedostawaniu się wilgoci do środka budynku, a z drugiej strony gwarantująca usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczeń mieszkalnych. Jak doskonale wiemy, w naszym domu wytwarzamy spore ilości pary wodnej, np. podczas gotowania, kąpieli, ale także oddychania.

Gromadząca się wilgoć może być przyczyną wielu nieprzyjemnych zjawisk, m.in. pleśni i grzyba, ale także wzrostu współczynnika przenikania ciepła przez ściany, co może zwiększyć koszty ogrzewania nawet o kilkadziesiąt %.

Dlatego tak istotne jest usuwanie pary wodnej z budynku, do czego zdolna jest folia paroprzepuszczalna, pozwalająca „oddychać” naszemu dachowi.

Posiadamy w swojej ofercie folie o niskiej oraz wysokiej paroprzepuszczalności, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie rozwiązania do indywidualnej specyfiki budynku.

Folia wiatrochronna posiadająca zdolność kontroli procesów związanych ze skraplaniem pary wodnej i gromadzeniem się skroplin wydłuża żywotność nie tylko dachu, ale całego budynku.

Folie i membrany dachowe