Agrowłóknina

Wykonana z poliestru agrowłóknina czarna (mata ściółkująca) jest wykorzystywana na szeroką skalę w rolnictwie, ogrodnictwie, sadownictwie i szkółkarstwie. To jeden z najmocniejszych na rynku materiałów do ściółkowania gleby. Jej stosowanie nie tylko sprzyja poprawie warunków rozwojowych roślin, ale i pozwala wyeliminować chwasty bez użycia herbicydów lub innych środków chemicznych. Koniec ze żmudnym i pracochłonnym pieleniem i wyrywaniem chwastów! Agrowłóknina czarna skutecznie wyeliminuje za Ciebie wszystkie niechciane odrosty.

Atuty nie do przecenienia

Tym, co wyróżnia naszą agrowłókninę spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań, jest wysoka gramatura. Nie tylko przekłada się ona na dużą wytrzymałość materiału, jego trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale i warunkuje długą żywotność agrowłókniny. Minimalny okres użytkowania to 10 sezonów. Jest to zasługą nie tylko wysokiej gramatury, ale i dużej ilości stabilizatora UV, dzięki któremu promieniowanie słoneczne nie prowadzi do degradacji włókniny.

agrowłóknina

Agrowłóknina - żywotność

Agrowłóknina

Na żywotność agrowłókniny wpływ ma również rodzaj materiału, z którego została wykonana. Dzięki zastosowaniu poliestru nasze maty ściółkujące odznaczają się wysokimi walorami użytkowymi.

W porównaniu z polipropylenem, z którego zrobiona jest większość dostępnych na rynku agrowłóknin, poliester jest mocniejszy i trwalszy, co nie pozostaje bez wpływu na żywotność.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i surowcowych oferowana agrowłóknina to jeden z najmocniejszych materiałów na rynku.

Przez lata zachowuje ona swoje walory użytkowe, nie ulega procesom gnicia i nie wydziela żadnych zapachów i szkodliwych substancji.

 

 

Agrowłóknina – skuteczny sposób na eliminację chwastów i zwiększenie plonów

Agrowłóknina czarna zabezpiecza uprawiane rośliny przed chwastaminiemal w 100% eliminuje ich wzrost i rozsiewanie. Głuszenie niechcianych odrostów to jednak niejedyny jej atut. Dzięki swoim właściwościom zwiększa również plony warzyw i owoców. Nic więc dziwnego, że jest chętnie wybierana zarówno przez ogrodników-amatorów, jak i gospodarstwa prowadzące profesjonalne uprawy.

Oferowana przez nas agrowłóknina zapewnia roślinom doskonałe warunki rozwojowe. Gwarantuje bowiem optymalną:

 • temperaturę gleby – temperatura gleby przykrytej matą ściółkującą jest wyższa w porównaniu z temperaturą gleby bez niej, co pozwala przyspieszyć wzrost wegetatywny roślin. To efekt sprawniejszego rozwoju systemu korzeniowego, który jest możliwy dzięki wyższej temperaturze gleby. Dodatkowo agrowłóknina łagodzi wahania temperatur, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na wegetację warzyw i owoców,
 • wilgotność gleby – specjalna budowa agrowłókniny sprawia, że woda opadowa bez trudu przedostaje się do gleby i jest w niej magazynowana, co pozwala uzyskać optymalną  dla rozwoju roślin wilgotność gruntu, nawet przy panującej suszy. Ponadto agrowłóknina wykazuje zdolność odprowadzania nadmiaru wilgoci, dzięki czemu ziemia nie jest zbyt wilgotna. To z kolei jest gwarancją zdrowia roślin i zabezpiecza je przed chorobami.

Agrowłóknina chroni rośliny nie tylko przed chwastami, niedoborami i nadmiarami wilgoci oraz chorobami, ale i szkodnikami glebowymi, które również mogą zniszczyć uprawy. To niezbędnik każdego rolnika, sadownika i ogrodnika. Jest niezastąpiona przy zakładaniu grządek, upraw, rabat, klombów oraz plantacji warzyw i owoców.

Agrowłóknina – skuteczny sposób na eliminację chwastów i zwiększenie plonów

Dlaczego warto wybrać nasz produkt?

Oferowana agrowłóknina czarna to rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dlaczego?

 • do jej produkcji użyto poliestru najwyższej jakości,
 • jest mocniejsza od standardowych agrowłóknin dostępnych na rynku i odporna na szkodliwy wpływ promieniowania UV,
 • doskonale eliminuje chwasty i zapobiega ich rozrostowi,
 • dbając o optymalną temperaturę i wilgotność gleby, zapewnia roślinom odpowiednie warunki rozwojowe,
 • można ją stosować na powierzchniach dowolnej wielkości,
 • znajduje zastosowanie w rolnictwie, sadownictwie, ogrodnictwie i szkółkarstwie.

Nasza agrowłóknina to produkt, który cieszy się dużym zaufaniem klientów. Doskonale bowiem sprawdza się nawet w trudnych warunkach glebowych. Jest wytrzymały, trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na jego długą żywotność i duże zainteresowanie użytkowników.

Parametry oferowanej agrowłókniny:

 • szerokość: od 60 do 180cm ( pozostałe wymiary prosze konsultować telefonicznie)
 • długość: dowolna 
 • masa: 120 gr/m2  150gr/m2 oraz 180 gr/m2
 • materiał: poliester
 • kolor: czarny

Kraj importu Niemcy, Belgia

dlaczego agrowłóknina mawi